444 91 08

Halı Yıkama Yerleri

31 Aralk 2015

Halı Yıkama Yerleri

Günümüzde kadınların iş hayatına başlaması ve giderek kentleşmemize bağlı olarak halı yıkama kabus haline gelmiştir. Geleneksel olarak evde halı yıkama yöntemi önemini kaybetmiş ve bunun yerini şirketlere bağlı olarak yapılan halı yıkama yöntemi almıştır.


Şirketlerde Halı Yıkama

Şirketlerde de geleneksel halı yıkama yöntemitercih edilmeyerek gelişen teknolojiye bağlı olarak yeni ve donanımlı makineler kullanılmakta ve bu yöntemi gerçekleştirmektedirler. Şirketler halı yıkama yerlerini seçerken güvenliğe, çevreye zarar vermeme ve çevreyi rahatsız etmeme kriterlerini göz önünde bulundurarak seçmeye çalışılmaktadırlar. Hijyen kurallarına dikkat edilmekte ve halı yıkmada en güvenilir temizlik malzemeleri kullanılmaktadır. Arındırılma işlemi gerçekleştirilirken deterjan kalıntılarının kalmamasına, halıya ve insan sağlığına zarar verecek yöntemlerin kullanılmamasına dikkat edilmektedir. Halı yıkama işleminin gerçekleştirileceği oda geniş olmakta ve halılar katlanmadan, sıkıştırılmadan kolaylıkla yıkanabilmekte ve durulama işlemi de aynı şekilde özenle gerçekleştirilebilmelidir. Kurutma işlemi nemin halı üzerinde kalmaması ve bakterinin çoğalmaması için daha hijyenik ve kontrollü bir şekilde yapılmaktadır. Buna bağlı olarak halı yıkama da en kaliteli ve en hijyensonucu elde etmek için halı yıkama yerlerinde belli aşamalar kullanılmaktadır.

Halı Yıkama Yerleri ve Aşamaları

Kapınızdan alınan halılarınızı halı yıkama yerlerine alınmadan önce toz alma makinesinden geçmektedir. Bu sayede halınızda bulunan toz, kıl vb. yabancı maddeler tamamen halınızdan arındırılmaktadır. Bu aşama hem halı yıkamada hem de halı yıkama yeri olarak büyük öneme sahiptir. Çünkü halının içerisinde bulunan yabancı maddeler su ile karışarak çamur halini alabilir. Bu halı yıkama yerinde hijyen kralları çok dikkatli uygulanmalıdır. İlk aşama olarak kirin ve zararların maddelerin en çok atıldığı yer burasıdır. Toz aşamasından geçen halılar yıkama yerlerine getirilerek bitkisel şampuanlarla köpürtülür ve bu halı temizleme odasında yıkama işlemi gerçekleştirileceğinden dolayı sürekli temizlik yapılmakta ve hijyen kontrollü bir şekilde sağlamaktadır. Köpüklenen halı çift yönlü makinelerle ön ve arka olarak fırçalanmaktadır. Bu makineler sıklıkla temizlenmektedir. Köpüklenen halıların fazla suyunu almak amacıyla santrifüj adı verilen makineden geçirilmektedir. Bu işlemin ardından daha sağlıklı bir kurutma işlemi gerçekleştirmek için halılar kurutma odalarına geniş bir şekilde asılır. Bu da halının hava alarak kurumasına yardımcı olacak ve bakteri oluşumuna engel olacaktır. Bu kurutma odalarına hava alma odaları da denilmektedir. Hava alma odalarında kuruyan halılar paketleme odalarına gönderilerek tek tek kontrol edilmekte ve geçmeyen lekeler varsa tekrar yıkama işlemi için geri gönderilmektedir. Lekesi olmayan halılar özel ambalajlara konularak herhangi bir mikrop bulaşmaması için itina ile paketlenmektedir.

Şirketimizde Halı Yıkama Odaları ve Aşamaları

Şirketimiz de halı yıkamak için kullanılan özel odalar bulunmaktadır. Bunlar toz alma odası, yıkama odası, havalandırma odası ve ambalajlama odası şeklindedir. Her bir odanın temizliği günlük olarak yapılmakta, en iyi ve doğal deterjanlar kullanılmaktadır. Odalarımız yeterince genişlikte ve çalışma alanına uygun olarak ferahtır. Halı yıkama yerlerinde halılarımız belli aşamalardan geçerek temizlenmektedir. Aşamalar sırası ile toz alma, yıkama, santrifüj, havalandırma askıları, hav alma, paketleme, özel halı türleri şeklinde olmaktadır. Bu aşamaların herhangi birinde aksilik çıktığı takdirde veya olumsuz bir sonuç elde edildiğinde birinci aşamadan tekrar başlanmakta ve en iyi sonuç elde edilmektedir. Sizler için çalışmakta ve görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeyi amaçlamaktayız. Halı yıkama yerleri olarak şirketimiz ilk sırada gelmektedir. Sizde bu hizmetten yararlanmak için şirketimizi arayarak veya internet üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Hizmetimizden memnun kalacağınızın garantisini vermekteyiz. Halı yıkama yerlerimiz ile halılarınız daha detaylı yıkanacak ve Step halı yıkama farkını görebileceksiniz. Bize ulaşmak için 444 91 08 numaramızdan ulaşabilirsiniz.