444 91 08

Step Halı Yıkamadan Haberler

Şirketimizle ilgili haberler...

Kışın Yıkanan Halıların Tam Olarak Kurutulması

13 Ocak 2016

Kışın Yıkanan Halıların Tam Olarak Kurutulması

Halı Yıkama İşlemleri

Halılar ev için vazgeçilmez parçalardır. Evi soğuktan koruyan ve eve güzellik katan parçalardır. Devamlı kullanımdan dolayı halıların temizlenmesi, dezenfekte edilmesi gerekir. Halılar farklı yöntemlerle birçok firma tarafından kolayca yıkanmaktadır; ancak halıların temizliği kadar kurutulması da büyük önem taşır. Çünkü uzun süre ıslak kaldığı zaman rutubetten dolayı koku yapar. Bu da evde hoş olmayan kokulara neden olur. Koku yanında ayrıca nemli halılar zamanla içten içe çürümeye de başlar. Bu nedenle halıların ıslak bırakılmaması gerekir.

Halıların üzerine leke döküldüğünde nemli bezle silerseniz, akabinde hemen kurutmanız gerekiyor. Bazen görünürde kurumuş gibi olsa da diplerde ıslaklık kalabiliyor. Bu konuda da ayrıca dikkatli olmak gerekiyor.

Devamını Oku

Çocuklar için Halı Yıkama ve Kurutmanın Önemi

13 Ocak 2016

Çocuklar için Halı Yıkama ve Kurutmanın Önemi

Çocuklar İçin Temizlik

Bebeklikten ergenlik dönemine kadar çocuklar, gelişim dönemlerini daha yoğun şekilde yaşarlar. Özellikle 9-10 yaş grubu çocuklar hastalık kapmaya daha fazla müsaittir. Bu nedenle, yaşadıkları alanların temizliği önemlidir. Temiz ortamda büyüyen bir çocuk sosyal ve sağlık açısından avantajıdır. Temizlikle birlikte sağlığını kötü etkileyen koşullardan uzak kalmış olur ve sosyal açıdan rahat bir ortama sahip olur. Gelişme döneminde çocukların okulda sosyal alanda rahat iletişim kurabilmeleri için yaşadıkları alanın temizliği ve beden temizliği oldukça önemlidir. Ailelerin çocukların yaşam alanları temizliği konusunda dikkatli olması gerekir. Halılar bu anlamda kilit noktasıdır. Özellikle bebeklik ve oyun dönemlerindeki çocuklar durdurulamazlar. Halılar başta olmak üzere her yer leke içinde kalabilir. Devamlı temiz halılar ve duvarlar, bebekli evde pek de pek mümkün olmamaktadır.

Devamını Oku

Çocuk Sağlığına Uygun Halı Yıkama

10 Ocak 2016

Çocuklar İçin Temizliğin Önemi

Çocuklar bebeklikten ergenliğe kadar gelişim dönemlerini daha yoğun şekilde sürdürürler. Özellikle 10 yaşına kadar olan çocuklar hastalık kapmaya daha müsaittir. Yaşadıkları alanların temizliği, mikroplardan uzak olması bu açıdan önemlidir. Temiz bir ortamda büyüyen çocuk her açıdan daha avantajıdır. Hem sağlığını kötü etkileyen koşullardan uzak kalmış olur hem de sosyal açıdan daha rahat bir ortama sahip olur. Çocukların okulda sosyal alanda rahat iletişim kurabilmeleri için hem yaşadıkları alanın temizliği hem de vücut temizliği oldukça önemlidir. Ailelerin bu konuda ayrıca dikkatli olması gerekir.

Devamını Oku

Alerjik ve Koah Hastaları İçin Anti Bakteriyel Halı Yıkama

10 Ocak 2016

Alerji ve Koah Hastaları İçin Temiz Ortamın Önemi

Alerji sorunu yaşayanların şikâyetlerini daha da artıran bazı etkenler vardır. Bu etkenlerden korunmak hastalığın tedavisinde çok önemli bir yer tutmaktadır. Ev dışındaki alerjenlerden etkin şekilde korunmak mümkün değildir. Yalnız ev içinde oluşan alerji yapıcı maddeleri ortadan kaldırmak veya en aza indirmek mümkündür. Akarlar, küf, kedi, köpek gibi evcil hayvanların tüyleri, hamamböcekleri ev içinde oluşan alerjik yakınmaların nedenleridir.

Devamını Oku

Değerli Halılarınıza Bulaşan Lekelerden Korkmayın

3 Ocak 2016

Değerli Halılarınıza Bulaşan Lekelerden Korkmayın

Halınızda oluşan yağ, yemek, alkollü ve diğer içeceklerinize yeni çözümler. Çay, kahve, kola, meyve suyu, şarap, rakı, viski benzeri lekelere yeni çözümler.

Leke Çıkarma İşlemleri

Leke çıkarma işlemleri, farklı koşullara göre gerçekleşir. Lekenin yapısı, lekeye zamanında müdahale kumaşın cinsi, boyanın dayanıklılığı lekenin çabuk ve etkili geçmesinde belirleyicidir.

Devamını Oku