El Dokuma Halı Yıkama Tamir ve Bakımı

El dokuma halıların her biri, üzerlerinde büyük emek ve işçilik bulundurur. Bu halılar üzerindeki işçiliğin evlerinize yansıması, dekorasyon açısından önemli avantajlara sahiptir. Bu halılar maddi ve manevi anlamda değerli halılar olmakla birlikte, bakımları ve temizlikleri de bir o kadar hassasiyet gerektiren işlemler istemektedir. El dokuma halılar genellikle yün ya da bunun gibi değerli ipliklerden dokunmuş halılardır. Bu halılar, sentetik ipliklerden dokunan halılara göre daha ağır olurlar ve daha fazla toz barındırırlar. Bu tozların dönem dönem halılar üzerinden uzaklaştırılmaması ise, sağlığınızı tehdit edebilmektedir.


Bu halıları bireysel olarak yıkamanız oldukça söz iken, temizlemek için yerinde silmeniz asla tavsiye edilmez. Çünkü halılarda silme işlemi renklerin karışmasında neden olduğu gibi, nem ve tozun birleşmesi ile mikrop üremesine ve koku oluşumuna daha uygun bir ortam meydana getirir. Bu durum sizin ve ailenizin sağlığı için son derece zararlıdır.

El Dokuma Yün Halı Yıkama

Profesyonel el dokuma halı yıkama işlemi, ayrı biz özen istediğinden, profesyonel bir halı yıkama fabrikasının bu işlem için tercih edilmesi gerekmektedir. El dokuma halıların yıkanması esnasında, halı yıkama sektörüne özel olmayan sistemlerin kullanılması yanlıştır. Bazı halı yıkama fabrikaları tüm halıların yıkanmasında yer cilalama makinelerini kullanarak halılarınızı bozuyor olsa da firmamız böyle bir çalışma anlayışı içinde değildir. El dokuma yün halı yıkama esnasında halılarınız tek başlarına yıkanırlar. Birden fazla ve size ait olmayan çok sayıda halı ile birlikte yıkanmaya tabi tutularak renklerinin karışması gibi bir durum söz konusu olmaz.

Yün Halılarınız İçin En Güvenilir Adres

Halılar üst üste istiflendikten sonra bir arada ıslatılarak yıkandıklarında bu hem temiz bir yıkama olmamakta ve özellikle el dokuma yün halıların renklerinin karışmasındaki en önemli sebeplerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. İstanbul Step halı yıkama el dokuma halılarınız gösterdiği özen ile İstanbul'un en çok tercih edilen halı yıkama fabrikası haline gelmiş bulunmaktadır. 444 91 08 çağrı merkezimizden bize ulaşarak hizmet koşullarımız ve halı yıkama fiyatlarımız hakkın ayrıntılı bilgi sahibi olabilmeniz mümkündür.