Stor Perde Yıkama

Stor perdeler; tamamı polyester iplik kullanılarak tasarlanmış, üzeri Apre kumaşla kaplanmış, evin içerisine ışık girişini kontrol etmenizi sağlayan zarif bir duruşa ve görünüme sahip olan perdelerdir.

Son zamanlarda en çok tercih edilen ve bunun yanında temizliği konusunda bazı endişeler yaratan bir perdeçeşididir. Çok kolay bir işlem olmadığı bir gerçektir; evde kendiniz bu temizliği yapmak isterseniz sizi oldukça fazla uğraştıracak ve sıkıntıya sokacaktır.


Stor perde; polyester iplikten üretilmesi ve apre kumaşla kaplı olması açısından dolayı temizlenmesinin sağlıklı olması ve perdenin korunması açısından dikkat ve özen gerektiren bir durum söz konusudur. Stor perdelerde kullanılan apre kumaş kaplaması uzun süre dayanıklı olmasını sağlasa da yıkama veya temizlik aşamasında tecrübeli ve bilinçli bir sistem uygulanmadığı takdirde yıpranmasına ve doğal görünümünün bozulmasına neden olabilir

Stor perde, temizleme işi için geniş bir alan gerekir, çünkü; sökülerek uygun bir yerde yayılarak temizlenmesi sağlanır yoksa apre kumaşın yıpranmasına ve iz oluşmasına sebebiyet verir. Katlanmaması ve kırışmaması için bu uygulama şarttır.

Monte edilen borular içerisindeki oklavalardan çıkartılması ve bir gerilme sistemi oluşturulduğu için öncelikle bunların sökülmesi gereklidir. Sökme işlemi tamamlandıktan sonra düz bir zemin üzerine serilerek yıkama işlemine başlamak için hazır hale getirilir.

Bu işlemden sonra; gelişmiş bir ekipman ve işinin uzmanı bir ekiple, uygun bir şampuanla köpürtülerek zarar vermeden incelikle ve titizlikle perdeler, arka ve ön yüzeyleri tek tek yıkanarak kurutulmak üzere yıkama işlemi tamamlanır. Uygulama bitiminden sonra;tekrar oklavalı kısma perde takılarak yerine monte edilmesi sağlanırve kuruması için tamamı açık olarak, uzun süre kuruyana kadar kalır. Kat yerlerinin kırışmamasına ve bükülmemesine özen gösterilerek bu uygulamanın yapılması önemli bir ayrıntıdır. Bu işin tecrübeli ve bilen ellerde uygulanması stor perdelerinizin uzun süre yıpranmadan ve ilk günkü görünümüne sahip olarak kalması açısından gereklidir.

Artık stor perde temizlik hizmetini; uygun koşullar ve belli uzman bir ekip ve ekipman yardımıyla sağlayan firmalar da bulunmaktadır. Böyle bir alternatifin olduğunu da unutmayın!

Stor Perde Nasıl Yıkanır ?

Stor perde; evlerin şıklığına şıklık katan ve sadeleği ile göz dolduran ve her mekana yakışan bir perde çeşidi olmasıyla, artık tercih edilen perdeler arasında ön sıralarda yer almaktadır. Hanımlar, artık o eski klasik perdeler yerine daha modern bir tasarım olan stor perdeleri evlerine yakıştırıyorlar.

Stor perde; sağladığı görünüm ve albenisi açısından oldukça avantajlı ancak, bir dezavantajı da var ki; hanımların düşüncelerine sıkıntı olarak yansıyor. ''Yıkaması ve temizlenmesi konusunda ne yapabilirim?'' ya da'' stor perdeler çok zor temizlenir'' gibi serzenişler olabiliyor. Ama artık bu konuda endişe duymaya gerek kalmadı! Çünkü; stor perde yıkama işinde uzman, yıkama firmaları var ve sizler için yıkama hizmetini sunmaya hazırlar.

Stor perdeler; polyester iplikler kullanılarak, üzeri apre kumaşla kaplanarak, belli ahşap ya da metal oklavalar üzerine geçirilerek monte edilen bir sisteme sahip. Bu da; haliyle sökülüp takılması ve yıkanması açısından zaman ve titizlik gerektiren bir uygulama! Öncelikle; yıkama hizmetine geçilmeden bu işin ilk aşaması olan stor perdelerin bu kurulu düzenden çıkarılıp, düz bir yerde serilerek düzenli hale getirilmesi işlemi var. Sonra; bu işi bilen uzman ekip ve ekipmanlar, bir şampuan yardımıyla yatay bir şekilde yıkama işlemini yumuşak hareketlerle ve titizlikle tek tek gerçekleştiriyorlar. Ve tekrar aynı düzenek haline getirip yerine asma işi uygulanıyor. Ve düzeltilerek kuruması için bırakılıyor. Bu işlem uygulanırken; stor perdenin her bir parçası kırılmadan ve kırışmadan takılmalıdır.

Stor perdeler; stor perde yıkama işini meslek haline getiren firmalar tarafından evinizden alınmadan yerinde yıkama hizmetinide vermektedirler. Bu yıkama hizmetini gerçekleştirmek için; ekip ve ekipmanlarla evinize gelerek,stor perdelerinizi yerinde hiç bir deformasyon söz konusu olmadan sağlıklı ve hijyenik koşullar sağlayarak arka ve ön yüzlerini tek tekyıkayarak işlemi sona erdiriyorlar. Daha pratik ve daha hızlı bir yıkama hizmeti sunmaları açısından özellikle tercih edebileceğiniz bir sistemdir.

Stor perdelerinizin; aldığınız gün gibi görünümünü korumasını istiyorsanız; kendinizi yıpratmadan bu işi uzman ve titiz hizmet sunan firmalara bırakmanız, doğru bir karar olacaktır.