Yerinde Yıkama

Evlerde, iş yerlerinde ya da bazı kamu dairelerinde bulunan duvardan duvara taşınmaz halılar için sağlanan yerinde yıkama hizmeti günümüzde oldukça sık tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle cami, yurt, otel ya da iş yerlerinde kullanılan duvardan duvara halılar bu iş için tecrübeli ve halıyı yerinde yıkamak için özel ekipmanlara sahip firmalar tarafından temizlenmektedir. Halılar aşırı kullanım ve çevresel etkiler nedeniyle iç mekanlarda en çok kullanılan eşyalar olmakla birlikte, temizlik konusunda da son derece hassas davranılması gerekmektedir. Evlerde genel olarak normal halılar kullanılsa da çoğu ev ya da iş yerinde de halıflexler tercih edilmektedir. Bu tarz mekanlarda ise halının kullanım ömrünü uzatmak ve hijyenik açıdan temizlenmesini sağlamak için senede en az 2 kez uzman kişilerce temizlenmesini sağlamak gerekir.


İş yerleri ve kamu dairelerinde bilhassa tercih edilen halıflexler yerinde yıkama işlemi sayesinde aynı gün içinde kurur. İstanbul'un tüm ilçelerine yerinde yıkama hizmeti sağlayan firmamız aynı zamanda bu işlem sayesinde halılarınızın uzun süre kir ve lekelerle savaşmasını da sağlamaktadır. Halıflex yıkama için kullanılan kimyasallar kalıcı leke ve kirlerin kısa sürede temizlenmesini sağlar. Tüm bunların yanı sıra firmamız tarafından kullanılan ürünler halınızın renginde, görünümünde ya da yapısında hiçbir olumsuz etkiye neden olmaz. Aksine yüzeylerdeki aşınmayı durdurarak güneş ışınlarının neden olduğu solmayı da azaltır. İç mekanlarınızın en önemli malzemesi olan halıflexlerinizin dayanıklılığını artırmak için firmamızın güvenilir hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Yerinde yıkama hizmetlerinde uzman ve tecrübeli personellerimiz şu aşamaları uygulamaktadır;

 • Öncelikle güçlü vakum makinesi kullanılarak halınızda bulunan tozları alıyoruz.
 • Ardından halınızdaki güçlü kir ve lekelerin yumuşaması için hafifçe ıslatıyoruz.
 • Sonrasında ise halınızın cinsine uygun olarak seçmiş olduğumuz halı yıkama şampuanı halıyı köpürtüyoruz.
 • Halının köpürtülmesinin ardından halıda bulunan lekelerin çıkması için fırçalama makinesi kullanılarak fırçalama işlemi uyguluyoruz.
 • Vakumlama işlemi ile halınız iyice durulanana kadar halıya su veriyoruz.
 • Son aşamada ise durulanan halılarınızın nemini almak için sıcak hava üfleyici makineler kullanarak yerinde yıkama işlemini tamamlıyoruz.

Halıflex kullanımı her ne kadar kolay olsa da temizliği ihmal edildiğinde halıflexlerin ömrü azalmakta ve rutubet nedeniyle koku oluşabilmektedir. Bu nedenle iş yerleri, özel daireler ya da otel, cami gibi alanlarda kullanılan halıflexlerin yılda en az 2 kez derinlemesine temizlenmesi gerekir. Firmamız adresinize gelerek taşınması imkansız halılarınıza yerinde yıkama hizmeti sağlamakta ve sizleri daha sağlıklı yaşam alanlarına kavuşturmaktadır. Yerinde halı yıkama için 5 farklı yöntem kullanılabilir. Bunlar;

 • Halı yıkama makinesi kullanarak özel şampuanlar ile yerinde halı yıkama.
 • Yine özel makineler ve şampuanlar kullanılarak buharla yerinde halı yıkama.
 • Kuru temizleme yöntemine benzeyen köpükle yerinde halı yıkama.
 • Halının kurumasını beklemeye gerek kalmayan kuru halı temizleme yöntemi.
 • Son yöntem ise genellikle ticari binalar için tercih edilen bonnet ile yerinde halı temizleme yöntemidir.

Yurt, okul, kreş, hastane, ofis, ev ya da kamu dairelerinde yerinden taşınması mümkün olmayan duvardan duvara halı ya da halıflexlerinizi yerinde yıkama hizmetinde uzman firmamız sayesinde kısa sürede temizletebilirsiniz. Aynı zamanda taşınması zor olan koltuklarınız için de yerinde yıkama hizmeti sağlamaktayız. Yaşam alanlarınızı sağlıklı ortamlara dönüştürmek ve halı ya da koltuklarınızın uzun ömürlü olmasını sağlamak için oldukça uygun fiyat seçenekleri ile alanında uzman kadromuzun kaliteli yerinde yıkama hizmetleri sizleri bekliyor. Firmamızla iletişime geçerek halılarınızı yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.