Ladik Halı Yıkama

Ladik halısı, diğer halı çeşitlerine nazaran çok daha hassas ve şık bir dokuya sahiptir. Sizler, ladin halınızı teslim edebileceğiniz güvenli ve profesyonel bir el arıyorsanız, sizlere bir telefon kadar uzağız. İlk olarak; Ladik halının nereden geldiğine ve içeriğine biraz değinelim. Ladik halı, kuzu yapağısından elde edilmektedir.

Yaklaşık olarak 13. YY kadar dayanan bir geçmişe sahiptir. Fazlası ile hassas bir el dokuması olan ladin halılar, kök boya yardımı ile renklendiriliyorlar. Bunun yanı sıra; el tezgahlarında dokunan halılar arasında yer almasına rağmen, orta doğuya ait işlemelerin ve motiflerin sıkça gözlendiğini de biliyorsunuzdur. Peki ya, bu denli emek verilen ve özen gösterilen bir halının yıkanması noktasında dikkat edilmesi gereken nelerdir? Ladik halı yıkama işlemlerinizi yaparken, tüm ciddiyetimiz ve hassasiyetimiz ile yaklaşıyoruz.


Ladik Halı Yıkama Süreci

Her Ladik halı; kendi iplik, kalite ve boya seçeneğine göre yıkanma sürecine alınır. Burada; özellikle boya çeşitliliği ve dokumacılık çeşitliliği büyük önem arz eder. Ladik halı yıkama işlemi, yaklaşık olarak maksimum; on sekiz derecelik bir su ile gerçekleştirilmelidir. Burada profesyonelce davranışlarımızı da ortaya koyarız. Çünkü çok daha sıcak bir su içerisinde yıkanan Ladik halıların, boya ve kalite deformasyonu söz konusu olacaktır. Ardından; özellikle kök boyalara ve hassas el dokumalarına zarar vermeyecek özel şampuanların da seçiliyor olması gerekir. Bizler, tam da bunu yapıyoruz. Her boya tekniğine ve dokuma seçeneğine göre hazırladığımız özel parfümlü şampuanlarımız ile halılarınızı temizliyor ve asla kötü kokuların oluşmasına müsaade etmiyoruz. Ladik halı yıkama özellikle de tüy kısmı çok hassas dokunuşlar ile tamamlanır. Bu şekilde özen gösterilmeyen bir halının, tüylerinin sertleşmesi ve aralarında var olan tozlarını saklıyor olması, muhtemel sonuçlar arasında yer alacaktır. Lekelerin var olduğu bölgeler var ise; bizler çok daha hassas ve özel dokunuşlarımız ile bu lekelerden arındırılmasını sağlıyoruz. Bu nokta aslında çok dikkat edilmesi gereken aşamayı içerir. Lekelerin, diğer halılara uygulanan teknikler ile çıkarılmaya çalışılması, halının tam anlamı ile deforme olmasına neden olabilir.

Ladik Halıların Kurutulması İşlemi

Ladik halı yıkama işleminin ardından bir de kurutma süreci, diğer halılara göre çok daha farklı ve özen isteyen bir durumdur. İlk olarak, yıkanan Ladik halıların, bekletilmeden sularının sıkılması gerekir. Aksi halde; koku oluşumuna ve anında kir toplamaya müsait bir yapıya sahip olduğu göz ardı edilmiş olur. Bunun ardından; halılar askıya asılır. Ve asıldıkları süre zarfınca temiz bir hava ile karşı karlıya kalırlar. Bu da halıların kuruma işlemlerini tamamlar iken ekstra bir olumsuz durum ile karşılaşmalarını önler. Kurutulma işlemi tam olarak sona erdiğinde, Ladik halı üzerinde son bir kez temizlik testi yaparız. Bu test, kalan herhangi bir lekenin ve tozun varlığına karşıdır. Eğer, herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşılır ise yeniden, vakit kaybetmeden bir daha; Ladik halı yıkama işlemi yapılır.

Teslimat Düzenimiz

Halılarınızı dilediğiniz her an verdiğiniz adresten teslim alıyor ve sizlere söz verdiğimiz süre içerisinde, dilediğiniz adrese aynı şekilde teslim ediyoruz. Yıkama işlemi son bulan Ladik halılarının, hoş koku ve ferah bir görüntü ile sizlere ulaşmasını sağlıyoruz. İlk olarak serdiğiniz de yıkanmış koku yerine, sade ve şık bir temizlik kokusu sizleri karşılayacaktır. Ladik halı yıkama tarihten itibaren, aşırı uç durumların söz konusu olmaması halinde ve düzenli süpürme işlemlerinin yapılması durumdan, iki yıl kadar temiz görüntüsünü koruyacaktır. Eğer, halılar da oluşacak kokulara karşı çok hassas iseniz ekstra koku hizmetimiz ile de her an sizinleyiz.