Patchwork Halı Yıkama

Dünyanın her köşesinde sevilen ve sıkça kullanılan bir halı türü olan, patchwork; yıkanma detayları ile profesyonellik gerektiren bir tür. Patchwork halı yıkamadan evvel, bu halı seçeneğinin hayatımıza nasıl girdiğine şöyle bir göz atalım. Dünyanın hemen hemen her köşesinde, kullanılmayan parçaların ve elbise detaylarının birleştirilmesi ile ortaya çıkmış olan bir halı türüdür.

Asıl olarak yoksulluktan türeyen halıların, bir anda dekorasyon ürünleri haline gelmiş olması söz konusudur. Dekorasyon ürünü haline gelen patchwork, üretimi bakımından da farklı haller almaya başlamıştır. Yani; yama şeklinde görünen bir halının artık çok daha modern ve şık işlemeler ile örtülü olduğunu görüyoruz. Bu denli sık kullanılan ve tercih edilen bir halının, elbette ki yıkanması hususunda da profesyonel ellerin gelişimi ön plana çıkmıştır. Bizler, her türlü halınızı, kiliminizi ve yıkamakta zorlandığınız ayrıntılar ile dolu koltuklarınızı büyük bir titizlik ile yıkıyoruz. Patchwork halı yıkama da ne tarz detaylara sahip olduğunu, renklerinin özelliğini ve kalitesini bozmadan sizlere teslim ediyoruz.


Patchwork Halı Yıkama Aşamaları

İlk olarak halılarınızı istediğiniz her an istediğiniz her adresten teslim aldığımızı belirtmeliyiz. Ve bunun yanı sıra attığımız adımlar şu şekilde;

 • Halınızın renk pigmentlerini ve renklendirme özelliklerini inceliyoruz.
 • Toza karşı duyarlılığına bakıyor ve yün türünün ayrıntıları üzerinde çalışmalar yapıyoruz.
 • Bunların ardından; yıkanılacak suyun derecesini ayarlıyor ve halınız için en uygun halı yıkama şampuanını seçiyoruz.
 • Yumuşak ve temizleyici hareketlerimiz ile birlikte kullandığımız farklı, bize özel halı yıkama teçhizatlarımız ile halınızı yıkıyor ve duruluyoruz.
 • Patchwork halı yıkama da herhangi bir deforme oluşumuna izin vermiyor ve bunun hemen ardından mutlaka kök boya ve kimyasal boya ayrımına giderek, hassasiyet ölçümü yapmayı ihmal etmiyoruz.
 • Patchwork halı yıkama da en zor kısım, çok fazla ve farklı tonlarda renkleri içeriyor olmasından kaynaklanır. Bizler, bu renklerin her birini aynı tonda kalmasını sağlayabilecek şekilde yıkama metotlarını geliştirdik.
 • Tüm bu yıkama işlemlerinin ardından, halınızı kurutmaya gönderiyoruz.

Patchwork Halı Kurutma İşlemleri

Patchwork halı yıkama işleminin ardından bir de özenlice kurutulmaları gerekir. Bu kurutma aşamasının bazı püf noktaları vardır. Ve bizler, bu ayrıntıları özenle gerçekleştiriyoruz.

 • Mutlaka, kapalı hava şartları ile birleşen temiz bir ortam sunuyoruz.
 • Halıların yıkanmasının hemen ardından sıkma işlemlerini gerçekleştiriyoruz.
 • Bu sıkma işlemleri aslında, patchwork halı yıkama için biraz daha farklıdır. Çok daha narin ve titiz bir çalışma gerekir. Şöyle ki; özel makinelerimiz ile yıkama esnasında halı dokusuna işleyen fazla suları çekebilecek kadar işlevsel ve narin dokunuşlara sahip cihazlarımızı sizler için kullanıyoruz.
 • Ardından; bir askıya asıyor ve sağlamış olduğumuz koşullar içerisinde kurumalarını bekliyoruz.

Kuruma Süreci Bakım Dolu

Halılarınızın kurumaya bırakılmış olması ile başlayan bir bakım süreci söz konusu olur. Burada, halılarınızın tüylerinin ve dış dokusunun yumuşak kalması için hazırladığımız özel esanslarımızı halılarınıza uyguluyoruz. Bu sayede, halıların dış dokusu sert bir tabaka olarak kalmıyor hemen ardından ise mutlaka, özel parfümlerimiz ile halınızın çok daha doğal ve hoş bir koku içerisinde kalmasını sağlıyoruz.

Verilen Söz Teslim Tarihi

Halılarınızı teslim alır iken verdiğimiz, teslim etme sözünü mutlaka tutuyoruz. Sizlere verdiğimiz günde, bizlere vermiş olduğunuz adrese halılarınızı teslim ediyoruz. Teslimat yaparken, halıların mutlaka özenle paketlenmiş olduğunu ve üzerinde size ait bir ismin olduğunu da bilmeniz gerekir. Bizler, halılarınızı sizlere teslim edene dek yalnızca güzel çalışmalar yapıyoruz. Herhangi bir deforme ve istenmeyen durumda da mutlaka hatamızı telafi edeceğimizin sözünü veriyoruz.