Orjinal Step Halı Yıkama, Buharlı Temizlik

Step halıların yıkanması ve kurutulması uzun ve zor bir aşama gerektirir. Çünkü kullanılan malzeme ve dokuması her halıya göre farklılık gösterebilir. Step halılar doğal yünden yapıldığı için, daha fazla hassaslık ve özen isteyen bir yıkama yapılmalıdır. Özen ve titizlik gösterilmeden yıkanması, step halının görünüm ve kullanımı açısından çok fazla deformasyona uğramasına neden olabilmektedir.


  • Step halı yıkama; konusunda uzman bir ekip ve gelişmiş son teknoloji ürünü olan makinelerle sağlıklı ve hijyen koşulları sağlayarak yıkama işlemi uygulamaktadır. Yıkama işlemi sırasında step halı dokusunun yıpranmaması, ipliklerinin kopmaması, ipliklerinin düğüm olmaması, rengini kaybetmemesi ve step halı özelliğinin yok olmaması sağlanarak bir yıkama işlemi uygulanır.

Step halılar hav olarak kısa bir dokumaya sahiptir o nedenle içerisinde çok fazla kir,saç, toz ve mikro organizmalar birikebilir. Bu nedenle derinlemesine temizlenmesi için vakumlu ve yüksek çekiş gücüne sahip step halı yıkama makinelerine ve uzman kişilerin tecrübesine gerek vardır.

  • Step halı yıkama; 20 yıllık bir tecrübenin ışığı altında belli bir misyonu olan ve bu hizmetin sadece bilen ellerde neler yapabileceğini göstermiş olmasından dolayı; step halı yıkama konusunda da engin tecrübelerini kullanırlar.
  • Step halı yıkama; halılarınızı sadece yıkamakla kalmaz ayrıca en hassas ve ince ayrıntılarına kadar leke olup olmadığını kontrol ederek derinlemesine yönelik bir hizmet verir. Step halılar özen konusunda daha çok önem gösterilmeyi ister. Ve yıkama işlemi sadece bir kere yapılmaz içindeki tüm kirlerden arınana kadar uzun bir yıkama uygulanır. Bunun yanında tabanı da ayrı bir özenle ve titizlikle yıkanmaktadır.
  • Step halı yıkama; kulanılan yıkama ürünlerinde de de oldukça özenli ve dikkatlidir. Halının cinsine, yapısına ve dokumasına göre şampuan kullanır. Yumuşatıcı ve renk koruyucu özelliğinin yanında antibakteriyel olması konusunda da titiz seçim yapar.
  • Step halı yıkama; her aşamada uyguladığı titiz ve hijyenik yöntemlerini halının son yıkama aşaması olan; durulama ve kurutmada da gösterir. Rulo makinelerle sıkma işlemi bittikten sonra, kurutma odalarında belli ısı seviyesi sağlanarak kurutulur ve işlem sona erer.

Step halısı modern desenleri ve çeşitleriyle göz dolduran bir halıdır. Makine halısı olarak modernize olmuş tesislerde üretilen step halı farklı modellerle özellikle makine halısı tercih edenlerin seçtikleri modeller arasındadır. Desen olarak çok fazla modern ve değişik figürler içeriyor. Renk olarak uçsuz bucaksız bir armoniye sahip. Açık renklerin yanısıra koyu renkleri de tercih edenler için seçenekler mevcut.Ev dekerasyonunda tarzınızı değiştirecek modern tasarımlar sunan step halılar boydan boya duvardan duvara tercihlerini de sizlere sunmaktadır. Step halısı halıcılığa olan bakış açısını değiştiren bir değişim oluşturmuş. Simetrik desenler, kabarık bordürler, uzun iplikli modeller ve daha bir çok tasarım içermektedir. Her yaşam alanına hitap edebilecek şekilde tasarlanmış özel koleksiyonlara sahip step halıları dayanıklılık ve sağlamlık konusunda da önderlik etmektir. Step halısı insana, özellikle taş deseni kullanılmış motiflerinde sanki denizin içerisindeki çakıl taşlarına basıyormuş hissi veriyor.

Her türlü detayı ve inceliği bulabileceğiniz modern içerikli step halılarının özellikleri bir bütün oluşturuyor. Kaliteli iplikten dokunmuş halıların kabartma desenli olanları da, oldukça dikkat çekici.

Bazı desenler ise; simetrik çizgilerden oluşan spiral bir görüntü açısını yakalamış görünüyor. Oldukça modern ve göz zevkine hitap edici.

Step halısı yıkama konusunda da rahatlık sağlayabilecek bir dizayna sahip. Ancak; her halıda olduğu gibi yıkama konusunda da dikkat ve özen istemesi tabi ki bunu sağlayan firmalara sizleri de yönlendirecektir.Step Halısı Tarihi

Step halısı makine halıları içerisinde özellikle çok büyük bir geçmişe sahip değil .1998 yılında çok yüksek amaçlar gözeterek Uluslararası bir marka oluşturmak hedefiyle ortaya çıkmış ve İstanbul'da kurulmuştur. 1919 yılında faaliyet gösteren Şengör Halıcılığının bünyesinde oluşturulmuş bir halı sektörüdür.

Şengör Halıcılığının dünya halıcılık sektöründe yüksek oranda karlılığı, rekabetin içerisinde yer alması ve bu konuda adını duyurması gerçekten önemli bir girişim olmuştur. Halı sektöründeki yılların tecrübesini ve bilgi birikimini step halısı üzerinde oldukça etkili kullanarak bu konuda piyasada yer almaya başlamıştır.

Halıda yeni bir atılımın öncüsü olmuş step halısı modern dekorasyon olarak çok kısa zaman geçmesine rağmen adını iyi bir şekilde duyurmuştur. Tasarım olarak modern olması ve havasının farklı bir anlayış katması evin her köşesinde bunu yansıtmayı başarmayı sağlamıştır.

Step halısı yüzlerce halı seçeneğine sahiptir. Mükemmelliyetçi, yenilikçi ve modern tasarımlarını tüm halıcılık sektörleri içerisinde öne çıkmayı başarmış bir firmadır. Bu sayede Türkiye' de çok tercih edilen ve kısa sürede benimsenen bir halı olmasını sağlamıştır. Son model teknolojik üretim mekanizmasına sahip olması ile her türlü üretimi rahatlıkla ve güncel olarak sağlamaktadır.

Step Halı Tamiri

Uzun süre kullanılan halılarınızın; belli bir zaman sonra yıpranması ve dokunan ipliklerinin kopması, düğümlenmesi ve yapışıp eski görüntüsünün kaybolmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle halılarınızın tekrar aynı şekilde yenilenmesini istemez misiniz? ''İsteriz'' dediğinizi duyar gibiyiz.

Step halı tamiri; halılarınızı, konusunda usta ellerden geçirerek sizlere halılarınızı yeniden eski haline dönmesi için yardımcı olacağı hizmetinin sözünü veriyor. Özellikle step halıların hav olarak kısa olması ve doğal bir yün kullanılarak dokunmasının sağlanması açısından, ayrı bir özen ve titizlik isteyen bir uygulamayı hak ettiği inancındayız. Step halı tamiri, verdiği sözün arkasında durmaya, 20 yıllık tecrübesinin ve ayakta kalmasının bir sonucu olarak garanti etmektedir.

Öncelikle tamir işleminin uygulanması için halının yüzeyi dikkatli bir şekilde özenle kontrolden geçirilir. Yıpranmış, eskimiş ve rengi solmuş olan bölgeleri öncelikle ilk aşamadan geçirilerek tespit edilir. İlk işleme, halının boyamasıyla başlanılır. Rengi solmuş kısımların kapatılması gerekli olan ilk uygulamadır. Step halı tamiri bu konuda halınızın rengi için en kaliteli boyayı kullanmaktadır.

Step halı tamiri firması olarak daha sonra halının tespit edilen eksik, kopmuş, yıpranmış ve düğüm olmuş parçalarını tek tek özenerek, bu işin uzmanı ekibimizle incelik ve titizlik göstererek tamir edilmesi işlemini gerçekleştirmektedir. Bu sayede eksik parçalar halının cinsine ve dokumasına göre uygun şekilde monte edilerek tamiri yapılmaktadır.

Step halı tamiri; halılardaki tüm ince ayrıntıların hesabını yaparak tekrar aynı şekilde iyi bir görünüm açısı vermek için kusursuz çalışmaya özen gösteren bir misyona sahiptir. Tamir edilen kısımlar asla uzman gözler haricinde kimsenin farkedemeyeceği şekilde yeniden dokuma yapar gibi tamir edilmektedir. En son işlem; saçakların gözden geçirilmesidir. Saçak kısımlarındaki dökülmeler ya da overlok yapılmış kısımlardaki, kopmalar ya da yırtılmalar elden geçirilerek uygun ipliklerle tekrar yenilenmesi sağlanmakta ya da overlok yapılmaktadır.

Step halı tamir, sizlerin yapma imkanınız bulunmayan her türlü halı tamir işlemini; kolaylıkla yerine getirerek tekrar sağlıklı, temiz ve ilk gün görünümüne sahip olmasını sağlayarak, yardımcı olmak içinsizlerin hizmetinde çalışmaya adaydır.

Step Halı Temizliği Nasıl Uygulanır?

  • Step halı temizliği diğer halılara nazaran daha farklı ve titizlik gerektiren bir uygulama ister. Halıların dokuma stili ve kullanıldığı yün açısından oldukça farklı bir temizleme alanına sahiptir. Özellikle tabanın astarlı olması temizilik açısından daha bir ayrıntılı yıkama ve temizleme uygulaması ister.
  • Step halı temizliği ; uygun koşullar sağlanarak en iyi yıkama aşamaları, en iyi ve kaliteli yıkama ürünleriyle yanına uzman bir kadro ve son teknolojik makineleri de katarak hizmetin nasıl olduğunu sizlere göstermek için çalışmaktadır.

Tecrübe; yapılan işin bonservisidir ilkesi; bu konuda ne kadar önemliyse titiz ve hijyenik yıkama koşulları sağlamak Step halı temizliği hizmeti vermek açısından o kadar önemlidir. Her şekilde uygun koşullar sağlamak müşteri memnuniyetini ön planda tutmak adına ciddi bir hizmet anlayışına sahip olmayı gerektirir.

  • Step halı temizliği; çok fazla kir, toz ve bakteri biriken halılara temizleme işlemi uygularken; en ince ayrıntısına kadar lekeleri tespit edilir ve bu lekeler üzerinde yoğun bir leke çıkarma işlemi uygulandıktan sonra, tamamının temizliği yapılması işlemine geçilir.

Son teknolojik makinelerle vakum ve fırça kullanılarak yüzeyi temizlenir, halının içinde bulunan kaba kirlerin alınması sağlanır. Daha sonra uygun ve kaliteli temizlik ürünleriyle yıkama işlemine geçilir. Ve kiri atılana kadar işlem sürdürülür. Bu sayede derinliğine bir temizlik uygulaması yapılmış olmaktadır.

  • Step halı temizliği sırasında halının iplikleri ve dokumasının zedelenmemesi için çok titiz ve özenli bir çalşıma gösterilir. Rengine ve parlaklığına kavuşması için sağlıklı bir şekilde temizliği yapılır. Daha sonra durulama aşamasına gelinir ki; bu çok önemli bir aşamadır. Halının yapış yapış olmaması, deterjandan en iyi şekilde arındırılmasına bağlıdır.Bu sayede step halıtemizliği, durulama işini tamamladıktan sonra merdaneyle halıyı sıkarak işleme son verir.

Halılar kurutma odasına alınarak uygun ısı ile nem kalmayacak şekilde kurutulur. Step halı temizliği özenin sonucunu halılara yansıtmaktadır. Tüm işlemlerin sonucunda elde edilen başarı mükemmel olmalı ki; memnuniyetiniz, çoğalarak bizlerin çalışma şevkine artı değerler katsın.