Uşak Halısı Yıkama

Uşak halısı yıkama işlemi, diğer halı yıkama işlemlerine nazaran çok daha fazla deneyim ve özen isteyen bir iştir. Bizler, uşak halılarınızı yıkar iken dokumalarına ve renk dokularına fazlası ile dikkat ediyoruz.

Uşak Halılarının Farklılığı

El dokuması olan; Uşak halısı yıkama işlemi fazlası ile hassasiyet gerektirir. Bizler, ipliklerin cinsinden renk pigmentlerine kadar inceliyor ve yıpranabilecek herhangi bir duruma asla müsaade etmiyoruz. Evlerinize, iş yerinize yahut da herhangi istediğiniz adrese geliyor ve halılarınızı sizlerden teslim alıyoruz. Hemen ardından ise; onları narin, ılık sulu ve özel deterjanlarımız ile yıkıyoruz. Yıkama işlemlerimiz uşak halıları için çok daha farklı. Burada; özel makineler ve teçhizatlar devreye giriyor.


Uşak Halıları Çeşitleri

Uşak halılarının dokuma olan çeşitlerinde renklendirme maksatlı olarak kullanılan iki farklı seçenek vardır. Bunlar; kök boyası ve kimyasal boyalardır. Kök boyası ile renklendirilmiş Uşak halılarının, renk duyarlılığı çok daha fazladır. Yani; bunların renklendirme işlemi çok daha doğal olduğu için; Uşak halısı yıkama esnasında yapılabilecek herhangi bir bilinç dışı davranış, halınızın geri dönülemeyecek kadar kötü bir hal almasına neden olabilecektir. Bu sebep ile; bizlerin deneyimli halı yıkama tecrübelerinden faydalanmalısınız.

Halınıza Göre Yıkama Şekillerimiz Var

Sizler, bizleri arayın ve dilediğiniz adresten teslim almamız gereken halınızı belirtin. Almış olduğumuz halınıza işlem yapmadan evvel; özü ile alakalı birkaç inceleme yapalım. Burada; genel olarak halının cinsine, boyasına ve hassasiyetine bakıyoruz. Eğer, Uşak halınızı bizlere teslim ettiyseniz ve bu halı da kök boya yardımı ile renklendirilmiş ise; bizler, özel deterjanlarımız ve farklı yıkama seçeneklerimiz ile halınızı temizliyoruz. Bunun bir nevi kuru temizleme cinsine benzediğini de söylemek mümkündür. Bu sayede; kök boyanın hassasiyetine ayak uyduruyor ve asla renk atmalarına müsaade etmiyoruz. Eğer halınız kimyasal boya yardımı ile renklendirilmiş ise kirleri çok daha içerisine çeker ve kök boya kadar da hassas olmaz. Bu tarz bir durumda yaptığımız işlemler de; yoğun su ve farklı deterjanlarımızı kullanmak oluyor. Uşak halısı yıkama işlemini kusursuzca yapan bir şirket arıyorsanız, bizler buradayız. Halılarınızın Kötü Kokusu Kalmıyor

Uşak halıları çok daha narin olduğu için kurutma işleminin de özen gösterilerek yapılmış olması gerekir. Bu bağlamda uyguladığımız adımları sizlerle paylaşalım;

  • Uşak halısı yıkama işlemi, farklı kurutma mekanizmalarımızın devreye girmesi ile devam eder.
  • Kişilerin tercihine bağlı olarak doğal ortamda halılarınızın kurumaya bırakılması da söz konusu olabilir.
  • Yıkanmış ve kurutulmuş bir halının; kurutma şekillerine bağlı olarak kötü koku salıyor olması muhtemeldir.
  • Bu tarz bir durum ile karşılaşmamak adına, mutlaka profesyonel çalışan bir firma ile iş birliği içerisinde olmanız gerekir.
  • Kullandığımız kurutma teknikleri, halılarınızın üzerinde oluşabilecek bakterilerin yaşaması için uygun alan bırakmaz. Ve bizler ekstra olarak kullandığımız özel halı parfümlerimiz ile evinizin havasını değiştirebileceğiniz kadar hoş teslimatlar yapıyoruz.

Halılarınızın Teslimatı

Uşak halısı yıkama sorunsuzluğumuz, halılarınızın teslimatını yaparken de devam ediyor olacak. Bizlere emanet ettiğiniz her halınızı, gereken işlemlerden sonra uygun bir paketleme sürecinden geçiriyoruz. Araçlarımızın içerisinde var olabilecek kirliliğe ve toza karşı fazlası ile hassas davranıyoruz. Ve her müşterimiz için farklı bir teslimat sayfası açıyoruz. Halılarınız her işlemden geçerken size ait olduklarını belirten kartları üzerlerinde taşıyor oluyorlar. Bu sayede herhangi bir karışıklık durumunun söz konusu olmasına fırsat vermiyoruz. Sizlere söz verdiğimiz zamanda, istediğiniz adrese teslim ettiğimiz halılarınız ile aramızdaki sözleşmeyi hoş bir biçimde noktalıyoruz.