444 91 08

Halı Yıkama Hizmetleri

Halı Yıkama Hizmetleri

Eskiden halı yıkama işleri genelde ev hanımları tarafından zor şartlar altında balkonda, terasta ya da sokaklarda yapılırdı.

Yerinde Yıkama

Yerinde Yıkama

Evlerde, iş yerlerinde ya da bazı kamu dairelerinde bulunan duvardan duvara taşınmaz halılar için sağlanan yerinde yıkama hizmeti günümüzde oldukça sık tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle cami, yurt, otel ya da iş yerlerinde kullanılan duvardan duvara halılar bu iş için tecrübeli ve halıyı yerinde yıkamak için özel ekipmanlara sahip firmalar tarafından temizlenmektedir. Halılar aşırı kullanım ve çevresel etkiler nedeniyle iç mekanlarda en çok kullanılan eşyalar olmakla birlikte, temizlik konusunda da son derece hassas davranılması gerekmektedir. Evlerde genel olarak normal halılar kullanılsa da çoğu ev ya da iş yerinde de halıflexler tercih edilmektedir. Bu tarz mekanlarda ise halının kullanım ömrünü uzatmak ve hijyenik açıdan temizlenmesini sağlamak için senede en az 2 kez uzman kişilerce temizlenmesini sağlamak gerekir.

  Hizmet Detayları

Yorgan Yıkama

Yorgan Yıkama

Yorganlarınız kirlendiyse ya da zaman içerisinde lekeler oluştuysa artık dert etmenize gerek yok. Yorgan yıkama tesislerimizde son teknoloji makineler kullanılarak yorganlarınıza el değmeden temizlik sağlıyoruz. Elyaf, yün ya da pamuklu yorganlarınızı hem köpüklü, hem de buharlı sistemde lekelerinden ve kirlerinden arındırıyoruz. Ayrıca tüm bu işlemler sırasında yorgunlarınızı başkalarının eşyalarıyla değil, büyük makinelerde tekli şekilde temizleme işlemine tabi tutuyoruz. İnsan sağlığı açısından tehlike saçan bakterileri üzerinde biriktiren yorganlarınızı düzenli olarak yıkatarak bu bakterileri yorganlarınızdan uzak tutabilir, yaşam alanlarınızı da daha temiz hale getirebilirsiniz.

  Hizmet Detayları

Yatak Yıkama

Yatak Yıkama

Yataklar ev içerisinde en çok bakteri biriktiren eşyalardandır. Aynı zamanda küf, mantar ve böcekler için de en uygun ortam olan yataklar zararlı bakterilerin üremesine neden olmaktadır. Bunun yanı sıra ev hanesi tarafından kullanılan yataklarda deri döküntüleri, ter ve kir, toz gibi tüm istenmeyen pislikler de barınmaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı yaşamamızın üçte birini geçirdiğimiz yatakların düzenli aralıklarla derinlemesine temizlenmesi son derece önemlidir. Eğer sağlığınız için ve rahat bir uyku için yatak yıkama hizmeti almak istiyorsanız bu işi uzmanına bırakmanız gerekir. Özellikle de haşerelerin barınmayı tercih ettiği yataklar kişilerde çeşitli alerjilere neden olabilir. Bu aşamada tek yapmanız gereken yataklarınızı düzenli olarak yıkatmak ve tüm bakterilerin temizlenmesini sağlamaktır.

  Hizmet Detayları

Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama

Evlerde ve iş yerlerinde hiç şüphesiz ki en çok kullanılan eşyalar koltuklardır. Hem ev halkını, hem de eve gelen konukları üzerinde taşıyan, bir evin en önemli eşyası olan koltuklar her daim temiz ve hijyenik olmalıdır. Her ne kadar ev hanımları koltukları deterjanlı su ile temizleme çabasına girse de çoğu lekeleri gidermek mümkün olmadığı gibi, koltuklarda biriken bakterileri de normal deterjanlarla %100 yok etmek mümkün değildir. Bu aşamada kaliteli ve güvenilir bir koltuk yıkama firmasından yardım alarak ev ya da iş yeri koltuklarınızı uzman ellerde temizletmenizde fayda var. Eviniz ne kadar temiz olursa olsun, siz ne kadar hijyenik olursanız olun koltuklarınız her daim dışarıdaki bakterilerin eve taşındığı ilk ortamdır.

  Hizmet Detayları

Halı Yıkama

Halı Yıkama

Eskiden halı yıkama işleri genelde ev hanımları tarafından zor şartlar altında balkonda, terasta ya da sokaklarda yapılırdı. Zamanla hem bu konuda acemi, hem de asıl işi halı yıkama olmayan kişiler bu sektöre adım atarken şimdilerde ise halı yıkama tamamen uzman kişiler ve bu iş için kurulmuş fabrikalarda gerçekleştirilmektedir. Eğer siz de halılarınızın evinize aldığınız günkü kadar temiz ve hijyenik olmasını istiyorsanız alanında uzman çalışanları ve sektörde öncü olan firmamızı güvenle tercih ederek halılarınızı emin ellere teslim edebilirsiniz. Halılarınızın zaman içerisinde kötü görünmesinden daha önemli bir nokta da üzerinde biriken mikropların sağlığınız açısından tehlike saçmasıdır. Bu nedenle halılarınızı belirli aralıklarla halı yıkama fabrikalarında temizletmek hem sizin için, hem de ailenizin sağlığı için en ideal çözümdür.

  Hizmet Detayları

Stor Perde Yıkama


Stor Perde Yıkama

Stor perdeler; tamamı polyester iplik kullanılarak tasarlanmış, üzeri Apre kumaşla kaplanmış, evin içerisine ışık girişini kontrol etmenizi sağlayan zarif bir duruşa ve görünüme sahip olan perdelerdir.

Son zamanlarda en çok tercih edilen ve bunun yanında temizliği konusunda bazı endişeler yaratan bir perdeçeşididir. Çok kolay bir işlem olmadığı bir gerçektir; evde kendiniz bu temizliği yapmak isterseniz sizi oldukça fazla uğraştıracak ve sıkıntıya sokacaktır.

  Hizmet Detayları

Battaniye Yıkama

Battaniye Yıkama

Battaniye; kış gecelerinde sıcacık sarılarak oturduğumuz ya da sıcak tutsun diyerek yorgan altlarına serdiğimiz eşyalarımızdandır. Sürekli temas halinde olmamızdan ötürüsık kirlenen eşyalarımızdan birisidir. Battaniye yıkama sık tekrarlanması ve temiz olması sağlık açısından gerekli bir uygulama olmalıdır. Çünkü çok fazla kir, toz ve akar birikimine neden olmaktadır.

  Hizmet Detayları

Bünyan Halı Yıkama

Bünyan Halı Yıkama

Bünyan halı; yıkaması açısından güvenilir ve tecrübeli ellere teslim edilmelidir. Özenle ve dikkatle yıkanması gereken bir halı cinsidir. Bünyan halısı sahibi iseniz; kesinlikle yıkama hizmetinden emin olmadığınız yıkama firmalarına ve yıkama sistemlerine emanet etmeyiniz.

  Hizmet Detayları

Çin Halı Yıkama

Çin Halı Yıkama

Halı, Çin'de bir çok etnik grubun, günlük hayatlarının içerisinde önem verdikleri eşyalarından biridir. Kullanılan halının kalitesi kullanan kişinin gelir düzeyine göre değerlendirilmektedir. Bunun yanında süs eşyası olarak da büyük yer tutar.

  Hizmet Detayları

Hereke Halı Yıkama

Hereke Halı Yıkama

Hereke halıları; çok sıkı dokunmaları sayesinde oldukça önemlidir. Türk düğümü ya da Gördes düğümü tekniğiyle dokunmaktadırlar ve İran halılarından daha kaliteli bir dokuma biçimine sahiptirler. Hereke halıları; ipek, yün ve yün ipektir. Ancak en çok üretilen Hereke halıları ipek dokuma halılardır. Kullanılan ipekler doğal içeriklidir ve Bursa ilinden sağlanmaktadır.

  Hizmet Detayları

Hereke İpek Halı Yıkama

Hereke İpek Halılar

Hereke ipek halılar, genelde; Osmanlı'da Saray'da kullanılmak üzere dokunan halılar olarak öne çıkmıştır. Hereke halıları asıl ipek halılarıyla ün yapmış bir halı dokuma sanatıdır. Sarayda üretilen halılar o dönemlerde yabancı elçilere ya da krallara hediye olarak sunulmak üzere de üretilmiştir.

  Hizmet Detayları

İpek Halı Yıkama

İpek Halı Yıkama

İpek halıları dokunmasının yanında zor bir hammadde olan ipeğin az bulunması yüzünden de artık çok fazla üretimi yapılmayan halılardır. İpek halının dokuması düğümlerin sıklığı ve incelik isteyen bir dokuma işi olmasından dolayı oldukça zahmetlidir.

  Hizmet Detayları

Isparta Halı Yıkama

Isparta Halı Yıkama

Isparta halısı dokumasının çok fazla sık olmaması ancak; yetkisi ve atkısı pamuk içerikli olup düğümleri ise yünden yapılır. Florar ve ince desen kapsamaktadırlar. Dokuma sıklığı nedeniyle Hereke halılarına göre daha kabadırlar.

  Hizmet Detayları

Kayseri Halı Yıkama

Kayseri Halı Yıkama, Bakımı ve Tamiri

Kayseri halıları dünyaca meşhur dokuması ve desenleri kendine özgü halılardır. Halıcılık Kayseri'nin en önemli özelliğinden birisidir. Kayseri halıları, Bünyan ve Yahyalı halısı olarak iki şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Bünyan halısı pamuk çözgüdür. Dokuması yün ve floş olarak görülür. En çok kullanıldığı renkler ise; siyah, beyaz, gri,yeşil,kırmızı, mor renkler kullanılmaktadır. Genelde zemin kısımlarda lacivert ve mavi tonlar hakimdir. Boyutlarına isimler verilmiştir. Seccade, yastık, taban ve sedirdir. Bünyan halısında motifler genelde ince çiçekli ve iri çiçekli olarak gözükür. Ayrıca geometrik desenlerde kıllanılmaktadır. Gözekli motifinde de hayali, lalezar ve kazanlı ismiyle motifler içerir. Bünyan halısının cm2 sinde ortalama 16-30 ilmek vardır. Ne kadar çok ilmek varsa halı o kadar değer taşır.

  Hizmet Detayları

Makina Halısı Yıkama

Makine Halısı Yıkama, ve Leke Çıkarma

Makine Halıları el dokuma halısının makinelerle dokunması işlemidir. Atkı iplikleri arasına düğüm atılmadan U ve V biçiminde ipliklerin sıkıştırılması ile oluşturulmaktadır. Kumaşın sağlam olması ve yerde düzgün olarak durması için keten, pamuk ve jüt gibi kullanılan dolgu iplikleri vardır.

Makine halıları el halılarına göre daha çabuk dokunması ve makinenin gücüyle yapılması açısından harcanan emek azdır fakat bilinçli bir şekilde üretebilen teknikler içerir. Makine halısı 8 saatlik bir süre içerisinde 1000 metrekare büyüklüğünde halının dokunması ve imal edilmesi mümkündür. Bu kadar büyük bir üretme imkanı ve kapasitesi olmasına rağmen içerdiği hiç bir sanatsal değeri yoktur. Kullanılan renk ve desen olarak da çok fazla içerik taşımazlar. Renk kalitesi ve dokuma kalitesi içermediği için sadece bir yaygı olarak kullanabilme özelliğine sahiptirler.

  Hizmet Detayları

​Makine Nepal Halısı Yıkama

Makine Nepal Halısı Yıkama ve Leke Temizleme

Nepal makine halısı yapay bir ipliğe sahip değildir ve yün karışımı içermektedir. O nedenle diğer makine halılarından farklı bir ayrıcalığa sahiptir. Nepal makine halısı modernize edilmiş bir desen ve renge sahiptir. Halılarda daha çok motifler serpiştirilmiş ya da düz şekilde dokunmuştur.

Ama iplik olarak el dokumalarında olduğu gibi koyun yünü kullanılmaktadır. İçerdiği yünün sayesinde diğer makine halılarında olduğu gibi kayma yapmaz. Tabanlarının da aynı şeklide sabit ve düzgün durması sağlanmıştır.

  Hizmet Detayları

​Milas Halı Yıkama

Milas Halısı Yıkama ve Saçak Tamiri

Milas halısı, Muğla yöresinin adını da duyuran önemli bir mirasıdır. Milas halısı küçük bir toplum olmasını dokumasında yansıtır. Kültürünü, geleneğini, yaşam biçimlerini,gelenek ve göreneklerini halı motiflerinde yansıtmayı başarmışlardır. Bitki , hayvan motifleri, geometrik şekiller, sembolik motifler ve karışık şekiller Milas halısının dokunmasında kullanılmıştır. Halının ilmeli kısmı ortada ve bordür kısımları yanlarda işlenmiştir. Seccadelerde mihrap kısmı bulunur. Büyük halılarda ise göbek kısmı ve yanlarda dağınık göbekli motifler vardır. Bazı halılarda motifler halının her tarafına serpilmiş şekilde işlenmiştir ve belli bir düzenle de orta kısmı doldurulmuş olarak uygulanmıştır.

  Hizmet Detayları

Nepal Halı Yıkama

Nepal Halı Yıkama ve Leke Çıkarma

Nepal; Orta Asya'da küçük ve fakir bir ülkedir. Halı dokuma Nepal ülkesinin geçim kaynaklarından en önemlisidir. Bu ülkede üretilen halıların hammaddeleri ve işçiliği çok düşüktür. Bu nedenle Nepal halısı piyasalarda oldukça ucuz satılmaktadır. Türkiye'de Nepal halısı üretimi yoktur ancak satışı yapılmaktadır.

Nepal halısı desenleri genelde aynı desenin modası geçene kadar sürekli tekrar edilmesiyle dokunmaktadır. Çok fazla desen çeşidi ve motif içermez. Nepal halılarının dokunmasında farklı bir sistem uygulama yapılmaktadır. Nepal'de yetişen Tibet koyunlarının yününden elde edilen iplikler ile dokuma işlemi sağlanmaktadır. İpliklerin renginin sağlanması için de farklı bitkilerin içeriklerinden faydalanılmaktadır. Bu açıdan renk olarak oldukça parlak ve göz alıcı bir havası vardır.

  Hizmet Detayları

Step Halı Yıkama

Orjinal Step Halı Yıkama, Buharlı Temizlik

Step halıların yıkanması ve kurutulması uzun ve zor bir aşama gerektirir. Çünkü kullanılan malzeme ve dokuması her halıya göre farklılık gösterebilir. Step halılar doğal yünden yapıldığı için, daha fazla hassaslık ve özen isteyen bir yıkama yapılmalıdır. Özen ve titizlik gösterilmeden yıkanması, step halının görünüm ve kullanımı açısından çok fazla deformasyona uğramasına neden olabilmektedir.

  Hizmet Detayları

Yörük Halı Yıkama

Yörük Halı Yıkama, Bakım ve Tamiri

Geçmişten bu güne Yörük halıları, Anadolu'da belli dönemlerde ve bölgelerde belli başlı isimlerle çıkmıştır. Ve dünyada oldukça isim yapmış halılardır. Ülkemizde çok fazla yörede kendine has desenleri ve dokumasıyla çok fazla çeşide sahip Yörük halılarıbulunmaktadır.

Yörük halılarının temel motifleri; yörelere göre değişiklik göstermektedir. Aşk hikayeleri,önemli olaylar, farklı canavar motifleri, koç boynuzu, kelebek, kartal, kırkayak, yıldız, hayat ağacı, çiçekler, çınar yaprağı, çam kozalağı,ısırgan, mızrak yanışı, pıtırak, boncuk, göz ve daha bir çok motif halılarda yeniden hayat buluyor. Genelde yörük halılarında kullanılan renkler kırmızı, mavi ve kara kırmızı olarak ortaya çıkıyor.

  Hizmet Detayları

El Dokuma Halı Yıkama

El Dokuma Halı Yıkama Tamir ve Bakımı

El dokuma halıların her biri, üzerlerinde büyük emek ve işçilik bulundurur. Bu halılar üzerindeki işçiliğin evlerinize yansıması, dekorasyon açısından önemli avantajlara sahiptir. Bu halılar maddi ve manevi anlamda değerli halılar olmakla birlikte, bakımları ve temizlikleri de bir o kadar hassasiyet gerektiren işlemler istemektedir. El dokuma halılar genellikle yün ya da bunun gibi değerli ipliklerden dokunmuş halılardır. Bu halılar, sentetik ipliklerden dokunan halılara göre daha ağır olurlar ve daha fazla toz barındırırlar. Bu tozların dönem dönem halılar üzerinden uzaklaştırılmaması ise, sağlığınızı tehdit edebilmektedir.

  Hizmet Detayları

Afgan Halısı Yıkama

Afgan Halısı Yıkama

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte el dokuma halıların sayısı yok denecek kadar azaldı. Bu halı çeşitlerinden biri olan Afgan halılar ise günümüzde zaman zaman moda olmasından dolayı evlerde tercih edilmektedir. Afgan halılar kullanımı oldukça kolay olan halı türlerindendir. Saray halılarından ziyade göçebe yaşamı simgeleyen tarzları ile günümüzde var olan Afgan halıları Afganistan'da yaşanan çeşitli siyasi sıkıntılar nedeniyle Pakistan'da Afgan yerlileri tarafından üretilmektedir. Renkleri koyu olan ve boyası çıkabilen iplerden üretilen Afgan halısı yıkama işlemlerinde mutlaka bu konuda bilgili olan yerlerle anlaşılmalıdır. Ayrıca evde yıkanacaksa bile büyük özen gösterilmesi gerekir.

  Hizmet Detayları

Antibakteriyel Halı Yıkama

Antibakteriyel Halı Yıkama

Halı sıklıkla kullanılan eşyalar arasında yer almaktadır. Bu nedenle hijyeni son derece önemlidir. Özellikle çocukların bulunduğu evlerde hastalıkların meydana gelmemesi için halı temizliğine dikkat etmek gerekir. Çünkü çocukların en çok oynamayı sevdiği yerlerden biri de halıların üzeridir. Bu da halıların temizliğini mecbur kılmaktadır.

Halıların temizlenmesi için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden biri de antibakteriyel halı yıkama yöntemidir. Temizlik ve özellikle de derinden temizlik sizin için önemli ise anti bakteriyel temizlik yapılan halı yıkama şirketleri tercih edilmelidir. Halıların yıkanması önemli bir iş olduğu için mutlaka önemseyecek şirketlerle çalışılması gerekir.

  Hizmet Detayları

​Deri Halı Yıkama

Deri Halı Yıkama

Deri kullanımı günümüzde giderek yaygınlaşan bir sektör haline geldi. Hemen her alanda kendini gösteren deriler halılarda da kullanılabilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte deri sektöründe yaşanan bu gelişmeler sonucu üretilen deri halıların temizliği de oldukça önemli bir konu olarak kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Deri halı yıkama işlemlerinde başarılı olmak adına deri halıların yapısı bilinmelidir. Çünkü deri halı üretiminde kullanılan derilerin her biri farklı bir kaliteye sahip olabilir ya da farklı hayvanlara ait olabilir. Bu nedenle halı yıkayacak olan kişinin bunları bilmesi şarttır. Deri halılar post şeklinde olabildiği gibi parça parça derinin elde dikilmesi ile de oluşturulmuş olabilir.

  Hizmet Detayları

İran İpek Halısı Yıkama

İran İpek Halısı Yıkama

İran çok eski tarihlerden beri halı dokuması yapılan bir yer olarak dünyanın en kaliteli halılarının dokunduğu ülke olarak bilinmektedir. Üzerinde fazlaca rengin bulunduğu ve ipek olma özelliği ile birlikte hem parlak hem ince hem de motifleri açısından zengin olmasından dolayı halı meraklıları tarafından sıkça tercih edilmektedir. Hassas bir yapıda olmasının yanında antika değeri taşıyan bu halılar her santimetre karesinde 36 düğüm bulunan kaliteli halı türlerindendir. Turuncu, sarı, açık yeşili kırmızı, mavi gibi renklerin yoğun olarak kullanıldığı İran ipek halısı yıkama ve temizleme işlemleri de bu halının özellikleri dikkate alınarak büyük bir titizlikle yapılmalıdır.

  Hizmet Detayları

Kapalı Halı Kurutma Odası

Kapalı Halı Kurutma Odası

Günümüzün değişen ve gelişen ihtiyaçlarına bağlı olarak temizlik şekilleri de farklılaşıyor. Temizlikte tercih edilen yolların değişmesi ile birlikte temizlik için kullanılan araçlar ve yöntemlerde teknoloji ile bütünleşiyor. Bunlardan biri olan halı yıkama işlemlerinde kullanılan makineler ise daha kaliteli halı temizliği yapmak adına tercih edilen ürünlerden oluyor. Her zaman daha iyi bir temizlik sunmak isteyen temizlik firmaları tarafından tercih edilen kapalı halı kurutma odası ise halıların daha kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde kurumasını sağlamıştır.

  Hizmet Detayları

Ladik Halı Yıkama

Ladik Halı Yıkama

Ladik halısı, diğer halı çeşitlerine nazaran çok daha hassas ve şık bir dokuya sahiptir. Sizler, ladin halınızı teslim edebileceğiniz güvenli ve profesyonel bir el arıyorsanız, sizlere bir telefon kadar uzağız. İlk olarak; Ladik halının nereden geldiğine ve içeriğine biraz değinelim. Ladik halı, kuzu yapağısından elde edilmektedir.

Yaklaşık olarak 13. YY kadar dayanan bir geçmişe sahiptir. Fazlası ile hassas bir el dokuması olan ladin halılar, kök boya yardımı ile renklendiriliyorlar. Bunun yanı sıra; el tezgahlarında dokunan halılar arasında yer almasına rağmen, orta doğuya ait işlemelerin ve motiflerin sıkça gözlendiğini de biliyorsunuzdur. Peki ya, bu denli emek verilen ve özen gösterilen bir halının yıkanması noktasında dikkat edilmesi gereken nelerdir? Ladik halı yıkama işlemlerinizi yaparken, tüm ciddiyetimiz ve hassasiyetimiz ile yaklaşıyoruz.

  Hizmet Detayları

Naturel Halı Yıkama

Naturel Halı Yıkama

Sağlık açısından kullanılan halıların temizliği oldukça önemlidir. Çünkü halılar en çok bakteri ve mikrop barındırmaya müsait olan eşyalardır. Özellikle sıklıkla kullanılan saçaklı halılar görünmeyen maddeleri içinde barındıran bir halı çeşididir. Öncelikle bu halı tarzının kullanılmaması önerilen bir durumdur.

Ama ısrarla bu halının kullanılması isteniyorsa temizliğine çok dikkat etmek gerekir. Doğru temizliğin yapılması durumunda bu halılarda kullanılabilir hale gelebilir. Halıların doğru temizliğinden kasıt hem tam hem de sağlıklı temizlik yapılmasıdır. En doğru halı yıkama yöntemlerinden biri de natürel halı yıkama yöntemidir. Naturel halı yıkama yöntemi son yıllarda geliştirilen ve sıklıkla kullanılmaya başlayan bir halı yıkama çeşidi olmuştur.

  Hizmet Detayları

Organik Halı Yıkama

Organik Halı Yıkama

İnsan sağlığına zararlı ve kanserojen madde içeren kimyasal maddeler hayatımızın her alanındadır. Kimyasalların kullanımının artması hastalıkları da arttırmıştır. Bunun nedeni insan vücudunun kimyasal maddelere karşı duyarlı olmasıdır. Ağır kimyasalların kullanılması özellikle çocuklarda ciddi alerjik hastalıklara da neden olmaktadır.

En basit deterjan ürünleri bile yapılırken çok sayışa kimyasal bileşimleri kullanıldığı için son derece dikkatli olmak gerekir. Kullanılan halılar en çok bakteri barındıran yerlerden birisidir. Bu bakterilerden kurtulmak için halıları en az senede iki defa yıkamak gerekir. Ama halılar yıkanırken ağır deterjanların değil organik hali yıkama yöntemi tercih edilmelidir.

  Hizmet Detayları

Patchwork Halı Yıkama

Patchwork Halı Yıkama

Dünyanın her köşesinde sevilen ve sıkça kullanılan bir halı türü olan, patchwork; yıkanma detayları ile profesyonellik gerektiren bir tür. Patchwork halı yıkamadan evvel, bu halı seçeneğinin hayatımıza nasıl girdiğine şöyle bir göz atalım. Dünyanın hemen hemen her köşesinde, kullanılmayan parçaların ve elbise detaylarının birleştirilmesi ile ortaya çıkmış olan bir halı türüdür.

Asıl olarak yoksulluktan türeyen halıların, bir anda dekorasyon ürünleri haline gelmiş olması söz konusudur. Dekorasyon ürünü haline gelen patchwork, üretimi bakımından da farklı haller almaya başlamıştır. Yani; yama şeklinde görünen bir halının artık çok daha modern ve şık işlemeler ile örtülü olduğunu görüyoruz. Bu denli sık kullanılan ve tercih edilen bir halının, elbette ki yıkanması hususunda da profesyonel ellerin gelişimi ön plana çıkmıştır. Bizler, her türlü halınızı, kiliminizi ve yıkamakta zorlandığınız ayrıntılar ile dolu koltuklarınızı büyük bir titizlik ile yıkıyoruz. Patchwork halı yıkama da ne tarz detaylara sahip olduğunu, renklerinin özelliğini ve kalitesini bozmadan sizlere teslim ediyoruz.

  Hizmet Detayları

Post Peluş Halısı Yıkama

Post Peluş Halısı Yıkama

Peluş halılar günümüzde sıkça tercih edilen modellerden olmaktadır. Özellikle de bu halıların astım hastaları için daha iyi olduğu yönünde çıkan söylentiler nedeniyle kullanan sayısı oldukça fazladır. Ancak bu halıların astım hastalığına iyi gelip gelmediği bilinmemektedir. Peluş halılar genellikle uzun tüylere sahip olmasından dolayı tozu ve kiri kolaylıkla çekebilirler. Post şeklinde olan pelüş halılar ise toz emici olma özelliği nedeniyle mutfaklarda ve koridorlarda sıkça kullanılmaktadır. Post peluş halısı yıkama işlemleri de diğer halılardan farklı olarak uygulanmaktadır. Post pelüş halılar içerisinde çok fazla kirin ve saç kılı, toz gibi maddelerin biriktiği halılar olmasından dolayı temizliğinde de titiz davranılması gereken modellerdendir.

  Hizmet Detayları

Taşpınar Halısı Yıkama

Taşpınar Halısı Yıkama

Aksaray ve çevresinde yün halı dokumacılığı ile tanınan Taşpınar halıları Isparta tipi de denilen sarma tezgâhlarda dokunmaktadır. Hayvancılık ile geçinen Aksaray bölgesinde yılda bir kere koyunyünü çıkar. Bu yünler ise Taşpınar halısı olarak bizlere sunulmaktadır. Düğüm sayısının fazla olmasına göre bu halılardaki kalite artar. Taşpınar halılarında İç Anadolu'ya özgü motifler ve desenler kullanılır. Günümüzde ise bu motifler eskiden üretilen Taşpınar halılarına bakılarak tekrar edilmektedir. Taşpınar halılarında tamamen doğal olan ip boyaları kullanılır. Antika değeri taşıyan Taşpınar halısı yıkama işlemlerinde ise halılara uygulanacak her yöntemde dikkatli olunması gerekir.

  Hizmet Detayları

Uşak Halısı Yıkama

Uşak Halısı Yıkama

Uşak halısı yıkama işlemi, diğer halı yıkama işlemlerine nazaran çok daha fazla deneyim ve özen isteyen bir iştir. Bizler, uşak halılarınızı yıkar iken dokumalarına ve renk dokularına fazlası ile dikkat ediyoruz.

Uşak Halılarının Farklılığı

El dokuması olan; Uşak halısı yıkama işlemi fazlası ile hassasiyet gerektirir. Bizler, ipliklerin cinsinden renk pigmentlerine kadar inceliyor ve yıpranabilecek herhangi bir duruma asla müsaade etmiyoruz. Evlerinize, iş yerinize yahut da herhangi istediğiniz adrese geliyor ve halılarınızı sizlerden teslim alıyoruz. Hemen ardından ise; onları narin, ılık sulu ve özel deterjanlarımız ile yıkıyoruz. Yıkama işlemlerimiz uşak halıları için çok daha farklı. Burada; özel makineler ve teçhizatlar devreye giriyor.

  Hizmet Detayları

Yağcıbedir Halısı Yıkama

Yağcıbedir Halısı Yıkama

Dünyanın belki de en önemli ve en fazla emek verilen halılarından biri olan Yağcıbedir halıları Balıkesir'de bulunan Yörükler tarafından dokunur. 1 santimetre karesinde 30-35 ilmeğin bulunduğu bu halılar büyük bir sanat eseridir. Oldukça pahalı olan ve 150-200 yıllık bir kullanım ömrü sunan bu halılar Gördes yani Türk düğümü ile düğümlenir. Her karesinde bir hayatın izlerini taşıyan Yağcıbedir halıları halı tutkunlarının vazgeçemediği seçeneklerdendir. Oldukça önemli halılardan olmasından dolayı Yağcıbedir halısı yıkama işlemlerine büyük özen gösterilmesi gerekir. Yağcıbedir halılarında ak, gök, nariç ve al olmak üzere 4 ana renk bulunur. Bunlar kökboyası ile boyanır. Bu sayede halılar kullanıldıkça daha da parlak olurlar.

  Hizmet Detayları

Yün Halı Yıkama

Yün Halı Yıkama

Evlerdeki ortamları baştan ayağa değiştiren halıların her zaman temiz görünmesi ve gerçekten temiz olması önemli konulardan biridir. Her eve tercih edilen halı modellerinin ve halı türlerinin farklı olmasından dolayı halı temizliği zaman zaman zorlayıcı bir hal alabilir. Hatta bayanlar arasında halı temizliği ile ilgili olarak çoğu zaman bilgi paylaşımı olur ancak bu durum yanlıştır. Çünkü halılar yün, makine halısı, antika halı, ipek halı gibi çeşitlerden oluşur. İşte bu çeşitlerden biri olan yün halılar ise özenle yıkanması gereken halı türlerindendir. Yün halı yıkama işleminde mutlaka bu konuda bilgisi olan birinin halı yıkama işlemini gerçekleştirmesi gerekir. Aksi halde yün halı deforme olur.

  Hizmet Detayları