Step Halı Yıkama 20 Yıldır, Sizlerle....

20. Yılını Doldurmanın Gururu İçinde. Siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.

Step Halı Yıkama, 1995'li yıllarda kurumsal kimliğini kazanarak, geniş servis ağı, 5 servis aracı, 20 çalışanı, 1500m2 lik donanımlı tesisi ile sektördeki öncülüğünü, müşteri memnuniyetini kendine ilke edinerek devam ettirmektedir.

BAŞLICA HİZMETLERİMİZ:

  • Halı Yıkama : Tesisimize gelen halılar, renklerine ve cinslerine göre ayrılarak ilk etapta halının içindeki gözle görülemeyen kir ve tozdan çırpma kinası ile arındırılarak yıkama işlemine hazırlanır. Daha sonra ilaçlı havuzlarımızdan (Havuz sistemi her bir müşteriye özel alandan) geçirilerek yüksek basınçlı, yoğun ovalamalı makinalarımızda yıkanarak halıyı sıkma işlemine hazır hale getiririz. Sıkma işlemi santrafüj dediğimiz yüksek devirli makinalarda hava ve durulama suyu verilerek sıkma işlemi gerçekleştirilir. Daha sonra suyundan arındırılan halı, 500 metre halı kapasitesi olan kurutma odalarına asılarak, nemini alıp sıcak hava üflemek sureti ile 15 saat gibi bir sürede kurutma işlemi gerçekleştirilir. Kurutulan halılar, son kontrolleri yapılmak üzere paketleme bölümüne gönderilir. Son kontrolleri yapılan halılar parfümleme işleminden geçerek, paketlenir. Paketleme işleminden çıkan halılar adetlerine göre ayrılır, metre kareleri hesaplanarak müşterilerimize halının teslimatı için telefon ile bilgi verilir.

  • Koltuk Yıkama : Ev ve işyerlerinde bulunan kirli koltuklarınızı temizletmek için firmamızı telefonla arayarak randevu alınır. Profesyonel ve deneyimli ekibimiz randevu günü gelerek, mekanınızda bulunan koltuk takımlarınızı yüksek vakumlu, ovalama gücü olan profesyonel makinalarımız ile 1 saat gibi bir sürede yıkama ve temizleme işlemi gerçekleştirilir. Yaklaşık 3 saat gibi bir süredede yıkanan koltuklarınız tamamiyle kuruyarak kullanımınıza hazır hale gelir.

  • Yatak Yıkama : Evlerinizde bulunan yataklarınız uzman ekiplerimizce ve profesyonel makinalarımızka yerinde yıkanarak gözle görülmeyen kir ve baktelerilerden temizlenir ve arındılır. Yıkama süresi 30 dk dır, yıkama işleminden sonra yataklarınız 2 saat sonra tamamen kurumuş ve nemden arınmış bir şekilde kullanımınıza hazır hale gelir. Kurumsal olarak, hastane, otel, yurt ve benzeri yerlerde bulunan yataklarınız profesyonel ekibimiz tarafından yerinde veya fabrikamızda yıkama işlemine tabi tutulur.

  • Yorgan Yıkama ve Battaniye Yıkama : Evleriniz bulunan yorgan, battaniye, yastıklarınız deneyimli ekiplerimiz tarafından alınarak, fabrikamızda bulunan profesyonel sanayi makinalarımızla yıkanarak kirlerinden arındılarak kurutulup, paketlenip size teslim edilmek üzere kullanımınıza hazır hale getirilir.

Kullandığımız tüm şampuan ve ürünler, tamamen organik olup insan sağlığına kesinlikle zarar vermeyen, doğada yüksek çözünürlüğü olan markalardan oluşmaktadır.

Step Halı Yıkama Geçmiş'ten Bugüne.

Step Halı Yıkama'nın Kuruluşu ve Ülkemize Katmış olduğu değer.
1980'li yıllarda, anadolunun köylerinde dokunan halıları cağaloğlu, çemberlitaş, kapalı çarşıya, gelen halıları esnafın isteği doğrultusunda yıkayarak, eskiterek, sarartarak, antik hava katarak yurt dışına ihraç edilecek getiyorduk.
2000'li yıllara kadar hızlı bir şekilde devam etti, daha sonra evlerden gelen istekler doğrultusunda, ev ve iş yerlerine hizmet vermeye başladık.
Yoğunluk sebebi ile 80'li yıllar da yıkadığımız halıları el makinaları ile yerde yıkama işlemi yapardık, gelen talebe cevap vermek adına insan gücünden ziyade makinalaşma ihtiyacı duyulmaya başladı. Bu doğrultuda avrupa ve amerika da bu işlerin hangi makinalarla yapıldığını araştırarak yurt dışı seyehatlerimizi başlattık, başta Fransa, Almanya, İngiltere, Amerika, İspanya, Hollanda, olmak üzere yapmış olduğumuz araştırmalarda, sektörümüze en uygun makina parkurunu İspanya'nın Barselona şehrinde katinet firmasında bulduk. Anlaşma ve bağlantılarımızı yaparak. Türkiye'ye ilk defa otomatik halı yıkama makinalarını ve sıkma, asma, çırpma parkurunu Türkiye'ye ilk biz getirdik. Daha sonra Türkiye'de kurumsal anlamda halı yıkama sektörüne öncülük yaparak, Türkiye'de ciddi bir pazar oluşumuna direk katkıda bulunduk. Şuan itibari ile Dünyanın dört bir tarafına makina ihracatı yapan bir ülke haline geldik.
Bununda gurunu yaşamaktan ayrıca mutluluk duyuyoruz.